Dermapen / Dermaroller

Üzerinde bulunan mikro iğneler ile cilt yüzeyinde yüzlerce mikro kanallar açarak cildin doğal kollajen ve elastin üretimini harekete geçiren mikro iğneleme yöntemidir. Mikro iğnelerle cilde verilen kontrollü hasar sayesinde cildin doğal iyileşme mekanizması aktive edilir ve bu sayede birçok cilt problemine çözüm getirmesi hedeflenir. Doku hasarlandığında deri o bölgeyi yarar gibi algılayarak beyne onar mesajı gönderir ve büyüme faktörleri cildi onarmak için hızla o bölgeye yoğunlaşır. Bu sayede hücre yenilenmesi sağlanarak, cilt onarımı aktive olur. Uygulama esnasında cildin ihtiyacı olan vitamin peptid ve antioksidan serumlar açılan mikro kanallardan cilt altına gönderilir. Uygulama öncesinde mutlaka derinlemesine cilt temizleme işlemi yapılması gerekmektedir.
Uygulanan işlem deriyi yenilediği için kırışıklık, leke, gözenek, skar ve sivilce izleri, sarkma ve çatlak gidermede oldukça yaygın kullanılan bir yöntemdir. Dermapen işlemi cildin durumuna göre senede 2 kez 3-6 seans aralığında uygulanabilir.

Birçok cilt probleminde etkin olarak uygulansa da riskleri açısından bizim çok yoğun olarak tercih etmediğimiz bir yöntem olduğunu belirtmek isteriz. Nedeni ise; asıl amaç doku altını hasarlandırmak olsa da uygulama şekli itibari ile cilt yüzeyinin de hasarlanması nedeniyle; cildin tolere edemediği durumlarda veya yeterince iyi korunmadığı durumlarda istenmeyen leke problemleri ile karşılanabilmektedir.

Dermapen sonrası ciltte kızarma, ve yanma hissi doğaldır, beklenen ve istenen bir etkidir. Bu kızarıklık hissi ortalama 6 saat içerinde azalacak ve 1-2 gün içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır. Sonrasında mutlaka güneş koruyucu uygulanmalı ve birkaç gün asla güneşe çıkılmamalıdır. 24 saat boyunca yüz yıkanmamalı; iki gün boyunca aşırı spor, sıcak duş, sauna, hamam, otobronzlaştırıcı, solaryum uygulamasından kaçınılmalı ve havuza girilmemelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button(0216) 688 38 43