Fraksiyonel Radyofrekans (Altın İğne)

Her ne kadar düzenli uygulanan cilt bakımları yaşlanma belirtilerini geciktirse de özellikle 25 yaş itibari ile ciltte üretim sürecinin yavaşlaması hatta durması nedeniyle cildin doku altından yenilenme sürecinin aktive edilmesi gerekmektedir. Bu amaçla uygulanan birçok yöntem olsa da biz bu noktada en iyi sonuçlar veren altın iğne uygulamasını önermekteyiz.

Doku altı onarım işlemi olan Altın iğne uygulaması; çok amaçlı bir uygulama olup; birçok cilt problemine çözüm getirmektedir. Özellikle gözenek problemlerinde, akne skar izlerinde; leke, elastikiyet ve ince kırışıklıklarda oldukça etkili olan Altın iğne onarım işlemini mutlaka cilt bakımlarımız olan Hydrafacial veya DiamondFacial işlemlerinin akabinde uygulanmasını önermekteyiz. Nedeni ise daha iyi bir sonuç için öncelikle cildin ölü deriden arınması ve tıkalı gözeneklerin derinlemesine temizlenmesi gerektiğidir.

Peki Altın İğne nedir? Nasıl uygulanır?

Altın iğne, franksiyonel radyofrekans işlemi cilt üzerindeki pek çok sorunu çözümleyebilen etkili bir onarım yöntemidir. Fraksiyonel Radyofrekans cihazı; üzerinde mikro iğneler bulunan kişiye özel bir başlıkla cildin alt katmanlarına yüksek frekanslı enerji göndererek; cilt altına kontrollü hasar verir. Bu sayede cildin kendi kendini onarma sürecini aktive ederek; doğal kolajen üretimi ve hücre yenilenmesi sağlanır. Buna ek olarak uygulamaya cildin ihtiyacı olan mezoterapi serumları da dahil edilerek işlem çok daha etkili hale getirilir. Altın iğne uçlarının açmış olduğu mikro kanallar mezoterapi içeriğinin cilt altı tarafından derhal emilmesi ve cilt altının onarım sürecine hızlı bir şekilde cevap vermesi sağlanır.

İşlem öncesinde cilt topikal krem ile uyuşturulur, ağrı acı en az seviyeye indirilir. Uygulama cildin durumuna göre 1 saat civarında sürer. Uygulamanın iyi sonuç vermesi için radyofrekans değerinin ve atış sayısının yüksek olması gerekir.

Altın İğne hangi sorunlar için kullanılır?

  • Yüzdeki ince kırışıklıklar
  • Gözenek problemleri
  • Tüm vücuttaki elastikiyet kaybı ve sarkmalar
  • Cilt gençleştirme
  • Sivilce, akne, yanık ve yara izi gibi sorunlar
  • Gözaltı morlukları
  • Gebelik sonrası ve kilo alma sonrası oluşan çatlaklar
  • Boyun, gıdı ve dekolte bölgesi form kayıpları

Avantajları nelerdir?

Diğer cilt yenileme işlemleri olan lazerli veya kimyasal peeling ile soyma işlemlerine nazaran ciltte soyulma ve kabuklanma olmaz. İlk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar elde edilir. Uzun süre süren bir etkiye sahiptir. Güneşlenmemek kaydı ile yazın da uygulanabilir. Tüm cilt tipi ve cilt rengine uygundur. Erken yaşlarda da uygulanabildiği için özellikle akneli ciltler için büyük avantaj sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button(0216) 688 38 43