Hedefim Beklentilerin Ötesinde Sonuçlar İle “Wow” Dedirtebilmektir

Kaynak:

http://www.klassmagazin.com/hedefim-beklentilerin-otesinde-sonuclar-ile-wow-dedirtebilmektir

Seldie Anti-Aging & Wellness’ın Kurucusu Selda Gamzeli, hizmet farklılıkları ve iş kadınlığı kimliğini Klass’a anlattı..

Uzun yıllar fitness-spa sektöründe üst düzey yöneticilik yaparak başarılı projelere imza atan Selda Gamzeli, son 3 yıldır kendi markası “Seldie” ile adından başarı ile söz ettiriyor. Seldie Anti-aging & Wellness’ın uzman kadrosu eşliğinde danışanlarına sunduğu programlarla sektörünün başarılı isimlerinden olan Selda Gamzeli; profesyonel hayattan iş kadınlığına geçiş sürecini; sadece 3 yılda markasını getirdiği noktayı, sektörde nasıl fark yarattıklarını ve geleceğe dair hedeflerini KLASS okurları için anlattı.

“Şu ara beni en çok motive eden cümleler ise “sizi bir arkadaşım tavsiye etti” “methinizi çok duydum”.:) Bu cümleler gerçekten basit cümleler değil aslında; Seldie’yi şu anki Seldie yapan, başarımızın sırrını ortaya koyan sihirli cümleler.”

“Günümüzde bir ünlü elinizden tutup sosyal medyada size binlerce takipçi kazandırdığında, 2 cihaz 2 personel ile ard arda şubeler açtığınızda büyümüşsünüz gibi algılanıyor. Ben biraz daha farklı bakıyorum konuya. Ünlülerle ün yapmanın değil sonuçlardan memnun danışanlarla ün yapmanın doğruluğuna inanıyorum.”

Selda Hanım, öncelikle sizden Seldie adının markaya dönüşme hikayesini dinleyebilir miyiz?

Seldie Selda’dan geliyor.:) Ama güzel bir hikayesi var tabii ki.. Profesyonel iş hayatımın son 3 yılını geçirdiğim yabancı bir fitness & Spa markasında 6 ülkenin Müşteri Deneyimi Direktörlüğünü yaptığım dönemde Jason Tubbs isimli yöneticim çok fazla selfie fotoğraf çektiğim için bana Seldie lakabını takmıştı.:) Ve tüm çalışma arkadaşlarım bana Seldie diye hitap etmeye başladı; kendi markamı yaratma sürecinde de isim olarak Seldie’yi seçtik ve bu isimle devam etme kararı aldık; yani isim babamız çok sevdiğim değerli yöneticim Mr. Jason Tubbs oldu.

HER YERDE ONLARCA UYGULAMA YAPILIRKEN BİZDE SADECE 2-3 UYGULAMA YAPILIR AMA İYİ ŞEKİLDE YAPILIR

Seldie’yi diğer güzellik merkezlerinden ayıran nedir bize kısaca bahseder misiniz?

Güzellik sektör olarak da kavram olarak da çok geniş bir alanı kapsıyor aslında. Kozmetik ve güzellik sektörü dünyada 250 milyar dolar, Türkiye’de ise 6 milyar dolarlık bir hacme sahip. Sektöre yatırım günden güne artıyor; dolayısıyla kalıcı olabilmek için de farklılaşmak gerekiyor. Benim doğrularıma göre her şeyi yapmaktan ziyade bir şeyi çok iyi yapmak gerekiyor.

Türkiye’de güzellik merkezi anlayışı daha çok saç, tırnak, kaş, makyaj gibi uygulamaları içeriyor. Ancak bizim çıkış noktamız bu tarz uygulamalardan ziyade kişinin doğal güzelliğini ortaya çıkaran, cildinin ve bedeninin ihtiyacı olan bakımları düzenli hale getirmekti. Bu nedenle de en doğru uygulamaları belirleyip bu uygulamalar üzerine yoğunlaşıp uzmanlaşarak en iyi sonuçları çıkarmaktı hedefimiz. Sektördeki diğer merkezlerden farkımız da bu diyebilirim. Her yerde onlarca uygulama yapılırken bizde sadece 2-3 uygulama yapılır ama iyi şekilde yapılır.

BAŞARI; HERGÜN YENİ MÜŞTERİLERE HİZMET VERMEK DEĞİL; VAROLAN MÜŞTERİLERİNE HİZMET TEKRARI YAPABİLMEKTİR.

Güzellik sektörü çok hızlı büyüyor ve her gün bir yeni marka ekleniyor. Siz bu kadar kısa bir sürede elde ettiğiniz bu başarıyı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Öncelikle ben başarıyı tanımlamak istiyorum. Başarı göreceli bir kavram; kimine göre çok şubeleşmek, kimine göre yüz binlerce sosyal medya takipçisi, kimine göre sadece maddi, kimine göre de sektörde kalıcı olabilmek… Bana göre başarı özellikle hizmet sektöründe; verdiğin hizmetteki memnuniyet ile doğru orantılıdır.

Asıl başarı; hergün yeni müşterilere hizmet vermek değil; varolan müşterilerine hizmet tekrarı yapabilmektir… Hizmet sektörü kolay bir iş değil. Öncelikle yaptığınız işe sevgiyle ve tutkuyla bağlanmanız gerekir; bilgi ve sevgi ile bağlanmak. Bilgi, kararlılık konuları da çok önemli. Bazı risk değeri taşıyan kararlar alacağınız dönemde, aldığınız kararların arkasında durmak için bilinçli olmanız gerekiyor.

Ve tabiki ekip… İyi bir ekiple çalışmak, adanmış bir ekiple çalışmak çok önemli. Seldie benim bebeğim gibi, ilk kurduğum aşamadan itibaren bir bebek gibi sabah akşam geliştirmek için emek harcıyoruz. Şu an markamızın emekleme aşamasını geçtiğine inanıyorum. Neden? Çünkü 3 yıl önce bakım yaptığımız danışanlarımıza hala hizmet veriyor ve en önemlisi hala onların övgülerini alabiliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button(0216) 688 38 43