Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon; kadın veya erkek farketmeksizin tüm vücutta veya belirli bölgelerdeki istenmeyen tüylerin lazerlerle kıl köklerinin yakılması işlemidir. Lazer epilasyonda temel amaç, tüyü değil, kıl kökünü yok etmektir. Lazer ışınlarının kıl köküne uygulanmasıyla tüyün gelişimini sağlayan kök hücrenin fonksiyonu kasıtlı olarak bozulur. Böylece tüyün tekrar cilt yüzeyinde belirmesi engellenir.

Lazer epilasyonda belirleyici kriterler; ten rengi ve yapısı; tüy rengi ve yapısı; cinsiyet ve hormonların sağlığı; tüy miktarıdır. Öngörüşmede bu kriterler doğrultusunda cihazımızın hangi başlığı ile uygulama yapılacağı belirlenmektedir.

Lazer Epilasyon Uygulama Bölgeleri 

Avuç içleri ve ayak altları dışında insan vücudunun her tarafı gözle görülen ya da görülmeyen tüylerle kaplıdır. Lazerli epilasyon bedenin tamamında uygulanabilir. Tüylerin kolayca ve tamamen bittiği bölgeler olduğu gibi yeterince etkili sonuçlar alınamayan bölgeler de olabilir.  Siyah kıllar, yani melanin maddesini fazlaca içeren kıllarda epilasyonda daha fazla sonuç alınırken, gri ve beyaz kıllarda sonuç oranı yok denecek kadar düşüktür.

* Tüm bacak.
* Tüm kol.
* Bikini bölgesi.
* Genital bölge.
* Karın ve göbek bölgesi.
* Göğüs.
* Sırt.
* Erkeklerde boyun traş bölgesi.
* Yüz.
* Erkeklerde sakal üstü.
* Dudak üstü.

Farklı lazer epilasyon yöntemleri vardır. Biz merkezimizde İtalya menşeii Deka Laser Motus AX tercih ediyoruz.

Patentli Moveo Teknolojisi yani temaslı kaydırma yöntemi ile çalışan tek Green Diode Lazer cihazı olma özelliğini taşıyan cihazımız Moveo teknolojisi sayesinde 10 Hz frekans hızıyla çalışma özelliğine sahiptir. Motus AX, 20mm çap ve safir cam soğutma teknolojisi ile birlikte son derece hızlı ve tamamen ağrısız ve acısız lazer epilasyon imkanı sunar.

Peki bu cihazın avantajları nelerdir?

* Moveo teknolojisi ile epilasyonda yeni bir sınır.
* Moveo başlığı ile daha kolay, daha hızlı, daha güvenli ve daha etkili bir epilasyon deneyimi
* Koyu renkli ciltler için de uygundur.
* Ağrısız acısız konforlu epilasyon deneyimi
* Hızlı geri dönüş ve danışan memnuniyeti
* Otomatik tanıma sistemi ile panodaki lazer kaynaklarındaki (kişiye özel seçim) 10 farklı başlıktan birini seçim.
* Entegre yakın temas deri soğutma sistemi.
* 200’ün üzerinde Moveo teknolojisi için geliştirilmiş entegre protokoller ve standart başlıklar.
* Motus AX’in güç kaynağı 16 A ile sınırlıdır.
* Basit ve Kolay Kullanım: DEKA AR-GE ekibi tarafından geliştirilen Motus AX sadelik ve hareket kabiliyetini bir arada sunar: daha küçük boyutlar, sezgisel yazılım, yakın temas soğutma olan hafif ve ergonomik başlık ve Moveo yöntemi.

MOVEO TEKNOLOJİSİ – Tek Kelimeyle Olağanüstü
DEKA, lazer epilasyonda devrim niteliğinde bir teknoloji sunar. Moveo sadece yeni bir ürün değil. 4 ana kavrama dayalı yeni bir tasarım: Etkinlik, hız, güvenlik ve basitlik.

Küçük yerlerin üzerinden birkaç defa geçilmesi tüylerin önemli bölgelerinin yavaş yavaş ısınmasını ve tahrip edilmesini sağlar. Bu uygulama hastalar açısından tamamen acısızdır ve yanık veya leke gibi yan etkileri yoktur.

Moveo başlığının bütünleşik bir yakın temas cilt soğutma sistemi vardır. Maksimum hasta konforu için safir uç 15°C’ye kadar soğutulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button(0216) 688 38 43