Sıkça Sorulan Sorular

Altın İğne Güvenli Bir Uygulama Mıdır?

Fraksiyonel Radyofrekans işlemi dediğimiz Altın iğne uygulaması son derece güvenli hiçbir yan etkisi olmayan bir cilt doku yenileme işlemidir. Ucunda mikro iğneler bulunan kişiye özel olarak kullanılan başlığı ile doku altına rafyofrekans enerjisi göndererek doku altında mikro kanallar açan ve kontrollü hasar verilerek; dokunun kendi kendini onarma mekanizmasını aktive eden güvenle uygulatabileceğiniz müthiş sonuçlar veren bir sistemdir.

Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Altın iğnede seans sayısı tamamen cildin durumuna göre belirlenmektedir. Cilt gençleştirme amacıyla yılda ortalama 4 seans önerilirken; gözenek, leke ve akne izi problemlerinde bu sayı 6-7’ye kadar yükselebilmektedir. Her cilt kendine özeldir ve uygulanan işlemlerin seans sayısı hatta alınan sonuç da cildin kendini onarma potansiyeline göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle cildi analiz edip değerlendirmeden önce kesin ve net bir seans sayısı belirtmek çok doğru değildir.

Cilt Bakım Merkezi Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelir?

Cildimiz en değerli kıyafetimiz… dolayısıyla ona bakmak, düzenli olarak beslemek, arındırmak çok çok önemli hepimiz için… peki bakım yaptırmak için seçeceğimiz merkezde nelere dikkat etmeliyiz..

Öncelikli tabiki hijyen… Hele ki günümüzde en önemli detay haline gelen hijyen konusu seçim yaparken en önemli kriteriniz olmalıdır. Diğer bir konu ise hizmet ve ürün kalitesi… Sadece fiyatı uygun diye gittiğiniz bir merkezde uygulanan bakımların sizlere sonrasında çok daha pahalıya mal olacağını bilmeli ve her zaman cildiniz için kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz. Bu konuda en büyük yanılgı maalesef ki günümüzde ünlülerin sosyal medya aracılığı ile yaptığı reklamlar sonucunda oluşuyor. Bu nedenle mutlaka öncesinde araştırılmalı, kullanıcı yorumları okunmalı, danışan memnuniyeti konusunda emin olduktan sonra seçim yapılmalıdır.

Hydrafacial Bakımı İle Klasik Cilt Bakımı Farkı Nedir?

Klasik cilt bakımları dendiğinde aklımıza ne geliyor? Tabiki eskiden kullandığımız buhar makineleri, elle sıkılan siyah noktalar, cilde uygulanan bir peeling ve bir nemlendirici ile son bulan klasik bir cilt temizleme yöntemi…

Oysa bakım dediğinizde birşeyi yenilemek canlandırmak geliyor olmalı aklımıza… yani bakım yapmak sadece temizlemek değildir. Cilt bakımları için de aynı şey geçerlidir aslında; cildi sadece temizlemek değil yenilemek, beslemek, kalitesini artırmak olmalıdır. Bu nedenle biz klasik cilt bakım yöntemlerini tercih etmiyoruz. Nedeni de buharlı uygulamaların gözeneklerin açılmasına sebebiyet verebiliyor olması, bakteri oluşumuna davetiye çıkarıyor olması ve de klasik yöntemlerin cildi derinden temizlemek ve yenilemek yerine sadece yüzeysel bir temizlik sağlıyor olması diyebiliriz.

Hydrafacial (hydrafacial sayfasına link konulabilir buraya) uygulaması vortex teknoloji ile cildi derinden temizleyen; içerisinde bulunan 5 özel serum ile cildi ölü deriden arındıran, siyah noktaları sadece temizlemek yerine oluşumunun da azalmasını sağlayan, cilde nem kazandıran, yaşlanma belirtilerini azaltan total bir cilt bakım ve yenileme sistemidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button(0216) 688 38 43