G5 Masajı

Selülit günümüzde kadınların yaklaşık %85’ini etkileyen bir sorun haline geldi. Birçok kişi selülitin aşırı kilodan kaynaklandığını düşünse de aslında ideal kilolarında olan kadınlarda da selülit oluşumu meydana gelir. Kilo alımı sonucu yağ dokusunda artış, bacaklarda dolaşımın ve lenf drenajının yetersiz olması, cildin üst tabakasının incelmesi, yaş, östrojen miktarı ve aile geçmişi gibi birçok nedene bağlı olarak selülit ortaya çıkar.

Özellikle selülitli bölgelerde tercih edilen G5 cihazı; uygulanan bölgeye yoğun titreşimler vererek, yaydığı titreşim ile ciltte itme ve çekme kuvveti uygulayan; fazla yağın ve ödemin atımını kolaylaştıran bir masaj cihazıdır.

Selülit uygulamasında tercih edilen G5 masajı uygulaması tüm vücuda uygulanabilmektedir. Yaygın olarak bel, kalça, üst bacak ve kol bölgelerinde tercih edilmektedir. Uygulama sırasında özel bir krem bölgeye uygulanır ve G5 masajı eğitimi almış olan bir uzman tarafından uygulanır. Bu özel krem sayesinde yağ yakıcı etki artırılmaktadır. Uygulamanın zayıflamanın yanında, vücut enerjisini dengeleme, kan dolaşımını hızlandırma, kas ve eklemlerin hareket kabiliyetini artırması gibi yararları da mevcuttur. Bu yüzden G5 masajı sıkça tercih edilmektedir.

G5 masajı uygulaması yaklaşık yarım saat sürmektedir. Seanslar halinde uygulanan G5 masajı genellikle haftada 2 defa olmak üzere 10-12 seanslık paketler şeklinde şunulur.

Okut  MicroPlus Electrotherapy

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button(0216) 688 38 43