MicroPlus Electrotherapy

Micro Plus, mikro ve galvanik akım ile birleştirilerek en üst düzeyde kullanılan özel geliştirilmiş elektro terapi cihazıdır. Spor yapmayı gözünde büyüten ya da tamamen üşenenler için yeni bir alternatif olan Micro Plus, kasların harekete geçmesini hızlandırarak, selülitlerde azalmaya, incelmeye ve vücudu toparlamaya yardımcı oluyor. Micro Plus izometik ve izometrik kasılmalar ile gerçekleştirdiği elektro terapiyle spor yapmadan kasların harekete geçmesini sağlar.

Micro Plus uygulamaları farklı dalga boyunda elektrik akımı verilerek, kasların uyarılması temeline dayanır ve kaslarda izometrik kasılmalar yaratarak, vücudun kendini toparlamasına yardımcı olur. Oluşturduğumuz bu kasılmalar vücudun enerjiye ihtiyaç duymasını sağlar. Kas dokusu ilk önce ihtiyacı olan enerjiyi ATP kullanarak elde etmeye çalışır ancak ATP kısa sürede tükendiği için bu kez kaslar kendi dokularındaki glikojen ve yağı kullanmaya başlayarak enerji toplar. Böylece enerji kullanılarak vücutta belli bölgelerde lokalize olan yağ dokusunu da azaltabilir. Aynı zamanda o bölgedeki dolaşım sistemini de uyarır, bu da lenfatik drenajı artırır. Bu yöntem ile aynı zamanda bölgesel selülitlerin toparlanmasıyla düzelme sağlandığını o bölgelere verilen elektrik stimülasyonları, deriden geçerek kasa ulaştıkları için deri bağ dokusunun temel hücresi fibroplastı uyarır, bu da derinin yeniden canlanması ve toparlanmasını sağlar. Fibroplast bildiğiniz gibi kolajeni, elastik lifleri ve derideki ekstraselleri matriks bileşenleri dediğimiz gençlik ve dirilik sağlayan moleküllerin hepsini üreten hücrelerdir. Onlar uyarılarak canlandığında deride de canlanma, dirileşme, toparlanma ve gençleşme etkisi gösterilir.

Micro Plus genellikle haftada 2 kez olmak üzere 12 seanslık paketler şeklinde sunulur. Uygulama süresi bölgeye göre değişmekte olup, 30dk ile 60 dk arasındadır.

Micro Plus Hangi Bölgelerde uygulanır?

 • Yüz ve boyun gençleştirme
 • Karın toparlama
 • Popo kaldırma
 • Bacak ve iç bacak sıkılaştırma
 • Sırt toparlama
 • Kol sıkılaşma
 • Selülit
Okut  Evde Cilt Bakım Rutini: Adımlar ve Öneriler

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Harika bir yer!! hijyene dikkat eden, guleryuzlu, isini titiizlikle yapan bir ekip…corona doneminde cekinmeden gidiyorum…ozellikle Cagla hn benim dolasim yetmezligi olan bacaklarimda harika bir incelme yapti microplus ile, tum acilarim agrilarim son buldu tum lipodemli hastalara tavsiye ederim, iyiki varsin Seldie ve Cagla hn

 2. Merhaba
  Doğum sonrası karnımda sarkma olustu bolgesel zayıflama ıle ılgılı fıyat bılgısı alabılırmıyım
  Ayrıca kol ve bacak ınceltıp sıkılastırma ıcınde rıca edecegım
  Tesekkurler
  Sayg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button(0216) 688 38 43