Covid-19 Önlemlerimiz

Güzellik Merkezi İçi İle İlgili Önlemler

 1. Her sabah havalandırma ve güzellik merkezi içi dezenfektanlar ile temizlik yapılmaktadır.

1.1. Dezenfeksiyon için 5 litre suya ½ çay bardağı çamaşır suyu ile sık temas edilen kapı kolu, masa yüzeyleri gibi yüzeyler eldiven ve maske giyilerek temizlenmekte, sonrasında eldivenler ve maske çıkarılarak atılmakta ve el hijyeni sağlanmanmaktadır.

1.2. Bilgisayar klavyesi, telefon, cihazlar ve nazik yüzeyler %70 alkol ile silinmektedir.

2. Akşamları çıkmadan önce merkez içi tüm odalar dezenfektanlar ile tekrar temizlenmektedir.

3. Akşamları çıkmadan önce UV lambalar çalıştırılmaktadır.

4. Danışan karşılama bölümünde ve tüm odalarda el temizliği için el antiseptiği bulundurulmaktadır.

Güzellik Merkezi Çalışanları İle İlgili Önlemler

 1. İlk iş ateş ölçümleri yapılmakta, bireysel ateş takip listesi oluşturularak bu listelere her gün kişilere özel not edilmektedir. ‘Ölçüm değeri 37,5 derecenin altında olmalıdır.’
 2. Her çalışan iş yerine girdiğinde dış mekân kıyafetlerini çıkarmakta ve klinik içi kıyafetini giyerek,maske ve koruyucu siperini takmaktadır.
 3. Çalışanlar; mesafe kurallarına uymaktadır. ‘En az 1 m mesafe’
 4. Yemek ve çay molaları toplu değil ayrı ayrı yapılmaktadır.
 5. Solunum yolu enfeksiyon belirtisi olan çalışan (ateş, öksürük, nefes darlığı, halsizlik) işe gelmemekte, durumunu bize bildirmekte ve gerekiyorsa sağlık kuruluşuna başvurmaktadır.

Danışan Randevuları İçin Dikkat Edilecek Hususlar

 1. Telefon ile yapılan tüm başvurularda eski danışanımız veya yeni arayan danışanımıza Covid-19 pandemisi nedeniyle çalışma şeklimizin değiştiği bilgisi aktarılmaktadır.
   1. Kliniğimiz 12:00 ile 17:00 arasında açık olacaktır.
   2. Görüntülü görüşme randevuları 12:00 ile 14:00 arasına verilmelidir.
   3. Görüntülü görüşme randevuları 15 dk aralıklarla ayarlanmalıdır.
   4. İşlem randevuları 14:00 ile 17:00 arasına verilmelidir.
   5. İşlem randevuları 20 dk aralıklarla ayarlanmaktadır.
   6. Klinikte aynı anda iki hasta olmayacak şekilde ayarlanmaktadır.

2. İlk kez gelmesi planlanan danışanla öncelikle almayı istediği hizmet bilgisi öğrenilmekte, başvuru öncelikle görüntülü muayene şeklinde telefon üzerinden planlanmaktadır..

3. Görüntülü muayeneler günün belirli saatlerine daha önceki görüşme randevuları gibi 12: ile 14:00 saatleri arasında planlanabilir.

4. Her görüntülü görüşmenin önceden olduğu gibi dosyası açılmakta ve tüm görüşme notları aynı şekilde tutulmaktadır.

5. Daha önce bizden hizmet almış danışanlarımız; yeni bir işlem için başvuruda bulunuyorlarsa yukarıda tarif edilen yeni başvuran danışanlar gibi görüntülü görüşme randevusu ayarlanmaktadır.

6. Daha önce bizden hizmet almış danışanlarımız; bildikleri bir işlemin uygulanması için başvuruyorlarsa (gerekli sorgulama, bilgi aktarımı sağlandıktan sonra) direk botoks, dolgu, gençlik aşısı, lazer vs uygulama randevusu verilebilir.

Güzellik Merkezimize Başvuran Hastalarımız İle İlgili Önlemler

 1. Randevusu planlanacak danışanın; son 14 gün içinde, solunum yolu rahatsızlıkları sorgulanmakta (ateş öksürük, nefes darlığı, halsizlik), çevresinde benzer şikâyetleri olan aile fertleri sorgulanmakta, covid teşhisi alıp almadığı, yakın zamanda hastane ve toplu mekanlara girip girmediği sorgulanmakta ve şüpheli durum olduğu düşünülen kişilere nazikçe randevu için 10-15 gün sonraya verilebileceği anlatılmakta ve notu alınarak o gün randevu için arandığında benzer sorguları yeniden gerçekleştirildikten sonra randevusu verilmektedir.
 2. Randevu verilen her danışan kliniğe geldiğinde; uzaktan ateş ölçümünün yapılacağını ve klinik içinde uymasını istediğimiz kurallara uymasını talep edeceğimiz bildirilmektedir. Ölçüm değeri 37,5 derecenin üzerinde ateşi olanlar hafif ateşli kabul edilmeli ve kliniğe alınmamaktadır.
 3. Randevu verilen danışanın güzellik merkezimize geldiğinde aracıyla geldiyse; araç içinden merkezi aramasını, içerdeki hasta çıkıp klinik onun için hazır hale gelene kadar beklemesi gerektiği bildirilmektedir.
 4. Toplu taşıma kullanarak gelen danışanlarımızın güzellik merkezi binası önüne geldiklerinde; aramalarını ve içerdeki danışan çıkıp klinik onun için hazır hale gelene kadar beklemesi gerektiği bildirilmektedir.
 5. Randevu verilen danışan; varsa refakatçisinin güzellik merkezimize alınmayacağını dışarıda veya arabada beklemesi gerektiği bildirilmektedir..

5.1. Danışan güzellik merkezimize girdiğinde;

   1. Üzerine ameliyathane kıyafeti giydirilmekte,
   2. Başına bone verilmekte,
   3. Ellerini antiseptik solüsyon ile temizlemesi istenmektedir.

6.Covid-19 için hazırladığımız Onam Formu okutulmakta ve imzalatılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button(0216) 688 38 43