HydraFacial Nedir?

Derinlemesine cilt temizliği işlemi olan ve aynı zamanda içerisinde bulunan 5 özel serum ile cilt yenileme sağlayan Hydrafacial uygulamasını Seldie özel uygulama protokolü ile denediniz mi?

Vortex teknoloji denilen özel vakum yöntemi ile cildi derinden temizleyen; dermabrazyon aşaması ile cildi ölü deriden arındıran; uygulamada kullanılan özel 5 ayrı serum ile cilt altındaki sebum salgısını kontrol altına alan; cildi nemlendiren, besleyen; düzenli uygulandığında ince kırışıklıklarda açılma sağlayan; klasik cilt bakım yöntemlerinden farklı olarak sadece geçici temizleme işleminden ziyade cilt kalitesini artırarak cildi yenileyen Hydrafacial uygulaması kliniğimizde çok daha detaylı bir protokolle uygulanmakta olup; fark yaratan sonuçlar sunmaktadır.

Normalde 30dk lık bir işlem olan Hydrafacial uygulaması; Seldie özel protokolü ile 1,5 saat civarında sürmekte ve bu süre cildin durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunun nedeni de; özellikle uzun süredir bakım yapılmamış veya ilk defa bakım yapılacak olan ciltlerde cildin durumuna göre farklı protokoller eklenebilmekte ve bu süre 2-2,5 saate kadar çıkabilmektedir.

Aylık düzenli bakım şeklinde de uygulanabilmekte olup; cilt yenileme amaçlı uygulamalarda 2 hafta ara ile 4 seans önerilmektedir. Sonucun korunabilmesi için ayda bir tekrarlanması tavsiye edilir.

Uygulamada kullanılan özel serumlar ve aşamaları;

  1. Aşama; Gerekli durumlarda, cildin ölü deriden arındırılması için elmas başlıkla dermabrazyon işlemi uygulanır, hafif dereceli cilt soyma işlemidir.
  2. aşamada; Active-4 Solüsyon kullanılarak cilt derinlemesine temizlenir. İçeriğindeki Laktik Asit Alfa Hidroksi Asit’tir ve cilt eksfoliasyonu yaparak cildi ölü hücrelerden arındırır, daha sağlıklı bir cilt için derinlemesine cilt temizliği yapar. Glikozamin HCL kolajen üretimini destekler, yosun özü ve maya ekstreleri ile cildi rahatlatır, hatları yumuşatır. Üre ile desteklenen bu solüsyon aynı zamanda cildi nemlendirir.
  3. aşamada; GlySal Serum; içeriği glikolik ve salisilik asit karışımı olan bu serum kabuklanma oluşmadan peeling işlemi sağlar; yüzeysel lekelerde açılma sağlayarak cildin daha aydınlık ve parlak görünmesine destek olur. Cildin ihtiyacına göre % 7,5-% 15 ve % 30’luk formları mevcuttur.
  4. aşamada; Beta-HD solüsyonu tıkalı gözeneklerin daha derinden temizlenmesine yardımcı olur. Özellikle T bölgesi ve varsa akne alanlarına uygulanır. Beta Hidroksi Asit çeşidi olan salisik asit cilt altındaki sebum salgısını azaltarak akne oluşumunu engeller ve mevcut aknelerin kurutulmasına destek olur. İçeriğinde bulunan Bal Ekstresi ve Pentilen Glikol cildi nemlendirir. Erkeçsakalı Çiçeği Ekstresinin ise cildi yatıştırıcı etkisi vardır.
  5. aşamada; DermaBuilder Serum ciltteki ince çizgi ve kırışıklıklar açılmasını sağlayan özel peptidler kombinasyodur. Cildi onaran ve yenileyen Asertil Oktapeptiid-3 içerir.
  6. aşamada; Antiox Solüsyon; adından da anlaşıldığı üzere yoğun olarak antioksidan içeren; cildi besleyen, nemlendiren ve içerdiği peptidler ve hyaluronik asit bileşenleri ile cildi koruyan eşsiz bir solüsyondur.
  7. aşamada; cilde uygun olan renk ile Led Therapy uygulanır. Sivilceler için mavi; ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi yapılır. Mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizler. Kırmızı ışık kolajen ve elastin liflerini uyararak cildin sıkılaşmasına destek olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button(0216) 688 38 43