Her İnsan Kendi Yaşını Yönetebilir, Yaşlanmak Yaş Almak İnsanın Sadece Kendi Elinde

Kaynak:

http://www.klassmagazin.com/her-insan-kendi-yasini-yonetebilir-yaslanmak-yas-almak-insanin-sadece-kendi-elinde

Seldie Anti-Aging Spa & Wellness’in kurucusu Selda Gamzeli ‘Manage Your Age’ adını verdikleri yöntemi Klass’a anlattı…

Fitness ve Sağlıklı Yaşam sektöründen tanıdığımız başarılı ve güzel yönetici Selda Gamzeli yepyeni bir proje ile karşımızda. Yaklaşık 10 yıldır sektörün lider markalarında sayısız başarılara imza atmış olan Gamzeli, yine sağlıklı yaşam konseptinde yeni bir marka yaratarak, kendi işinin patronu oldu. Gamzeli, aylardır üzerinde çalıştığı ‘Manage Your Age’ isimli Gençleşme ve Yenilenme programını Seldie Anti-Aging Spa & Wellness adını verdiği markasının çatısı altında hayata geçirdi. Her insanın kendi yaşını yönetebileceği, yaşlanmak veya genç kalmanın insanın kendi elinde olduğu düşüncesi ile yola çıkan  Selda Gamzeli; gençleşme ve genç kalma programı ‘Manage Your Age’ yönetiminin detaylarını Klass okurları için anlattı.

“Kök hücre, Somon DNA ve Hyaluronic Acid bazlı serumların mikro iğneleme yöntemi ile cildin en alt katmanına kadar uygulandığı eşsiz bakımlar ile hücre yenilenmesini aktive ediyor ve neredeyse cildi 10 yaş gençleştirebiliyoruz.”

“Gününden evvel yaşlanmak asla kader değildir. Yaş aldıkça güzelleşmek ise sadece bizim elimizde. Beden, zihin ve cildinize iyi bakın diyorum. Çünkü onların bir yedeği yok.”

Selda Hanım; profesyonel iş yaşamında başarılı bir yöneticilik grafiği çizerken girişimci bir adım atmaya nasıl karar verdiniz?

16 yıldır iş hayatındayım. Bu süre içerisinde yöneticiliğin en alt seviyesinden en üstlerine doğru hep istikrarlı bir şekilde ilerledim. Hedeflerim arasında da hep kendi yarattığım bir konsept ile kendi işimi kurmak vardı. Ben genelde yeniliklere ‘evet’ diyen ve son derece esnek düşünen, risk almaktan korkmayan bir insanım. Cesur olduğumu düşünüyorum. Çevremde birçok kişinin, ülkemizin mevcut durumundan kaynaklı, yatırım yapmak, yeni bir girişimde bulunmak için doğru zaman olmadığını, fazlasıyla riskli olduğunu söylemesine rağmen, ben artık zamanın geldiğini düşündüm. Son işyerimden ayrıldıktan sonra da yılların birikimi ile kafamda uçuşan projeleri hayata geçirmeye karar verdim ve şubat ayında Seldie markasının temellerini attım.

“MANAGE YOUR AGE GENÇLEŞME PROGRAMI, AYNI ANDA HEM CİLDİN VE BEDENİN HEM DE ZİHNİMİZİN VE RUHUMUZUN KIRIŞIKLARINI GİDERMEK ÜZERE TASARLANMIŞTIR”

‘Manage Your Age’ Gençleşme ve Yenilenme Programından bize biraz bahseder misiniz?

‘Yaşını Yönet’ olarak adlandırdığımız bu program; güzelliğin ve genç kalmanın zihinden bedene bir bütün olması gerektiği anlayışı ile tasarlanmış; sağlıklı ve genç bir cilt, sıkı ve fit bir vücut ve negatif enerjilerden arınmış dingin bir zihin ve ruh halini hedefleyen gençleşme ve genç kalma yöntemidir. Kadın-erkek hepimiz genç kalmak, genç ve mutlu hissetmek isteriz. Bu doğrultuda da birçok uygulamaya başvururuz.

Ancak sadece cildimize ve bedenimize odaklandığımızda genel olarak istenilen sonuca ulaşamayız. Bunun nedeni de içsel olarak gereken yenilenmeyi sağlayamamamızdandır. Günlük yaşamın etkileri, geçmiş tecrübeler ve stresli yaşam koşullarının fizyolojik ve psikolojik sorunların yanında vücutta hücre yenilenmesini durdurduğunu, bağışıklık sistemini zayıflattığını ve erken yaşlanmaya neden olduğunu hepimiz biliyoruz. Stres anında vücudumuz adrenalin ve kortizol hormonları olan stres hormonlarını salgılamaya başlar ve bu da erken yaşlanma sürecini bir hayli hızlandırmaktadır. Bu nedenle gençleşmeye, bu etkileri azaltmaktan başlamak gerekmektedir. Bu amaçla yola çıktığım; farklı farklı yöntemin uygulandığı ‘Manage Your Age’ gençleşme programı, aynı anda hem cildin, bedenin hem de zihnimizin ve ruhumuzun kırışıklarını gidermek üzere tasarlanmıştır.

“HİMALAYA TUZ BAKIMI; EN ÇOK İLGİ ÇEKEN BÖLÜMLERİMİZDEN BİRİ; TAM BİR ŞİFA KAYNAĞI”

Bahsettiğiniz altı farklı uygulama ve amaçları nelerdir?

İlki Micro Plus. Galvanik akımla kasları kuvvetlendiren Micro Plus ile yüz ve vücut gençleştirme uygulamaları yapıyoruz. İkincisi ise olmazsa olmazımız life time egzersiz diyebileceğim Pilates Reformer. Pilates hem içsel hem bedensel yenilenmeye hitap ediyor. Vücut sıkılaştırma, zihinsel ve bedensel kontrolü sağlıyor. Gelelim cilt yenilemeye… Programın diğer bir bölümü Anti-Aging Cilt Bakımı.

Kök hücre, Somon DNA ve Hyaluronic Acid bazlı serumların mikro iğneleme yöntemi ile cildin en alt katmanına kadar uygulandığı eşsiz bakımlar ile hücre yenilenmesini aktive ediyor ve neredeyse cildi 10 yaş gençleştiriyoruz. İçsel yenilenme için; Shiatsu Masajı. Bu masaj ile de genel bir iyilik ve denge sağlama, negatif olan her şeyi uzaklaştırıp, pozitiflere yer açmayı sağlıyoruz. Himalaya Tuz Bakımı; en çok ilgi çeken bölümlerimizden biri diyebilirim; tam bir şifa kaynağı.

Cilt güzelliği, zihinsel ve bedensel detoks, hücre yenilenmesi sayesinde yaşlanmayı da geciktirme. Son uygulamamız Refleksoloji masajı ile de organların doğru çalışmasını sağlayarak vücudun kendi kendini tedavi etme yeteneğini harekete geçiriyoruz.

Peki tüm bu uygulamaları biraraya getirerek bir ilki gerçekleştirdiğinizi söyleyebilir miyiz?

Aslında bu uygulamaların her biri bir yerlerde uygulanıyor. Hiçbirini yeni keşfetmedik. Ancak bu yöntemler birlikte uygulandığında gerçek sonuca ulaşılabileceğini savunan bir program ‘Manage Your Age’. Dolayısıyla bu anlamda evet bir ilk demek yanlış olmaz sanıyorum.

‘Manage Your Age’ programı kapsamındaki bu uygulamaların dışında farklı hizmetleriniz de mevcut mu?

Elbette; akne tedavisinden leke tedavisine tüm cilt bakımları; selülit tedavisinden, detoks etkili tüm vücut bakımları; el-ayak spa bakımları ve alanında kesinlikle bir numara olan bioenerji uzmanımızın uyguladığı tüm spa masajları diğer hizmetlerimiz arasında.

Son yılların trendi ve kadın-erkek herkesin ilgi alanına giren bir konu gençleşmek ve genç kalmak. Bu uğurda da denenen birçok yöntem ve birçok uygulama var. Sizi ve uygulamalarınızı diğerlerinden farklı kılan nedir sizce?

Çok doğru bir konuya değindiniz aslında. Onlarca yöntem, onlarca merkez, onlarca uygulama var bu konuda kesinlikle. Sektörde bizi farklı kılan birinci özellik butik hizmet veriyor olmamız. Merkezimiz Ataşehir’de sakin ve huzurlu bir sitede, yeşillikler içerisinde dört katlı bir villadan oluşuyor. Dekorasyonundan, tasarımına; karşılamadan, müziklere ve ikramlarımıza kadar her şey bir ev sıcaklığında. Gelen tüm misafirlerimiz bir ritüelle karşılanıyor.

Ev yapımı tamamen organik yağlarla hazırlanmış bir el ovması ile karşılıyoruz onları. Amaç içeriye girdikleri anda negatif enerjiden arındırmaya başlamak. Başta da söylediğim gibi gençleşmek için öncelikle genç hissetmek gerekiyor. Genç hissetmek için de içsel olarak gençleşmek ve arınmak gerekiyor. Stresin etkilerinden kurtulmak gerekiyor. Biz öncelikle huzurlu bir ortam yaratarak başlıyoruz hizmet vermeye.

Diğer bir farkımız ise benim ‘Profesyonel Ev Sahipliği’ olarak nitelendirdiğim rahat, esnek randevu saatleri. Malum günümüz iş hayatında çalışma saatleri herkesin 09.00-17.00 arası olamıyor; en azından ben 16 yıldır hiç o şekilde bir işte çalışmadım. Ve en çok da bundan yana sıkıntı yaşardım; kendime istediğim şekilde vakit ayıramamak…

Akşam 8’de işinizden çıkıyorsunuz ve sizin çıktığınız saatte bu tarz merkezler de kapanmış oluyor haliyle. Genelde hafta sonları da çalışıyorsanız veya hafta sonunu farklı bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız; bu tarz bakım ve terapiler için ayırabileceğiniz bir zaman dilimi kalmıyor. Bundan yola çıkarak; tamamen müşteri odaklı hizmet yaklaşımımızla talep edildiğinde nöbetci Anti-Aging Merkezi şeklinde gece 22-23’lere kadar hizmet verebiliyoruz. Bu rahatlığı hisseden hastalarımız ve misafirlerimiz için de vazgeçilmez oluyoruz haliyle. Sonuç olarak; en büyük farkımız müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda belirlediğimiz butik hizmet anlayışımız diyebiliriz.

Bu yüzden de en büyük reklam ve pazarlama kaynağımız birebir hizmet verdiğimiz müşterilerimiz. Tamamen referans sistemi ile geliştirdiğimiz müşteri portföyümüzün bu şekilde her geçen gün daha da artacağına inancım sonsuz.

Peki Selda Hanım siz bir girişimci olarak yeni bir marka yarattınız; yöneticilikten patronluğa adım attınız, ancak bildiğimiz kadarıyla patronlukla kalmayıp işin uygulama kısmına da geçtiniz; yanılıyor muyuz?

Yanılmıyorsunuz doğrudur. Ben yıllarca hep işin mutfak kısmında yer aldım; yöneticilik yaparken de hiçbir zaman makamında oturan bir yönetici olmadım. Her daim sahada beraber çalıştığım arkadaşlarıma, müşterilerimize yakın durmayı tercih ettim. Ve şuna inanırım ki; sahada verilen hizmete hakim değil isen işine de hakim değilsindir. İşine hakim olmayan bir yöneticinin de ekip yönetmesi mümkün değildir. Şu andaki pozisyonumda da değişen bir şey olmadı aslında.

Hatta işin içinde olmak daha da önem kazandı. Projemi hayata geçirmeye karar verdiğim günden itibaren merkezde vereceğim tüm hizmetlerle ilgili eğitim almaya başladım. Sertifikalarımın hepsini tamamlamaya çalışıyorum halen. Bir yandan da güzellik, sağlık kendi şahsi ilgi alanım olmasından dolayı inanılmaz bir keyif alıyorum işin uygulama tarafından. Prensip olarak da ‘her ne yapıyorsan özenle yapmalısın’ anlayışından dolayı da sanırım sonuçlar fazlasıyla memnun edici oluyor. Sadece biraz fazla yoruluyorum ancak verdiğiniz emeğin, gayretin sonucunu birebir görmenin hazzı ile yarattığı yorgunluk asla kıyaslanamaz bile.

“YAŞ ALDIKÇA GÜZELLEŞMEK İSE SADECE BİZİM ELİMİZDE”

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyoruz; son olarak söylemek istediğiniz birşey var mıdır Selda Hanım?

Söylemek istediğim şey; gününden evvel yaşlanmak asla kader değildir. Yaş aldıkça güzelleşmek ise sadece bizim elimizde. Beden, zihin ve cildinize iyi bakın diyorum.

Çünkü onların bir yedeği yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button(0216) 688 38 43